جهان
پنج شنبه, 10 حمل 1396

 

 

دونالد توسک، رییس شورای اروپا امروز (چهارشنبه، نهم حمل) تایید کرد که نامه‌یی اعلام قصد بریتانیا برای خروج از اتحادیه‌ی اروپا را دریافت کرده است.

مطالعه بیشتر...

کورتیس اسکارپاروتی، فرمانده امریکایی نیروهای ناتو در اروپا، روسیه را به حمایت از گره طالبان متهم کرده و گفته است که با توجه به ساحه‌ی اداره‌ی این گروه در جنوب افغانستان این احتمال وجود دارد که مسکو در حال کمک به طالبان باشد.

مطالعه بیشتر...

فدراسیون اتاق تجارتی و صنعتی پاکستان از کاهش بی پیشینه‌ی صادرات محصولات باغبانی به ویژه کینو به افغانستان و کشورهای مستقل مشترک المنافع نگران شده و می‌گوید که باغبانان پاکستانی با خسارات زیادی مواجه شده اند.

مطالعه بیشتر...

مقام‌های پاکستانی اعلام کرده اند که گروه از هراس‌افگنان بر یک پاسگاه این کشور در ایالت خیبر پختونخوا حمله کرده اند که در نتیجه‌ی آن دو سرباز مرزی پاکستان کشته شده اند.

مطالعه بیشتر...

یک کشیش مسیحی یکی از الماس‌های بزرگ‌‎ تراش نخورده‌ی دنیا را در منطقه کونو در سیرالیون کشف کرده است.

مطالعه بیشتر...

نخست وزیر هالند پس از آن اظهارات اخیر اردوغان را ناخوشایند خواند که ترکیه هشدار داده است که هالند به خاطر توهین به این کشور، بهای سنگین را خواهد پرداخت.

مطالعه بیشتر...

برخی از اعضای کانگرس امریکا، به تازه‌گی پیش نویسی را ترتیب داده اند که بربنیاد آن، پاکستان به طور رسمی به عنوان کشور حامی هراس‌افگنی شناخته خواهد شد.

مطالعه بیشتر...

نیکی هیل، نماینده‌ی دایمی امریکا در سازمان ملل در واکنش به ادامه‌ی آزمایش‌های موشکی کوریایی شمالی گفته است که واشنگتن در حال ارزیابی چگونگی برخورد با تهدید‌های کوریایی شمالی است.

مطالعه بیشتر...

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا فرمان جدیدی را در مورد سفر شهروندان کشورهای عمدتن مسلمان نشین به امریکا صادر کرده است که تا شانزدهم مارچ همین سال عملی خواهد شد.

مطالعه بیشتر...

مقام‌های ارتش پاکستان اعلام کرده اند که پنج سرباز نظامی آن کشور در مرز با افغانستان در حمله‌های نیروهای شبه نظامیان کشته شده اند.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2016