جهان
دوشنبه, 02 اسد 1396

 

 

وزارت دفاع امریکا همزمان با تعلیق کمک‌ مالی‌اش به پاکستان، اعلام کرده است که در نظر دارد راهبرد فراتر از حضور نظامی در افغانستان را روی دست گیرد.

مطالعه بیشتر...

گزارش سالانه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا نشان می‌دهد که بیشترین حمله‌های سال ۲۰۱۶ میلادی شبکه‌ی  حقانی و طالبان در افغانستان، از "خاک پاکستان طراحی شده است".

مطالعه بیشتر...

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه و یکی از رهبران شناخته‌ شده‌ی جهان، در پانزدهم میزان سال ۱۳۳۱ در شهر لنینگراد روسیه در میان یک فامیل معمولی به دنیا آمده است.

مطالعه بیشتر...

یک مرد در ایالت کلیفورنیای امریکا پس از آنکه پذیرفت پشک‌ها را ربوده، شکنجه کرده و حتا هجده پشک را کشته است، به ۱۶ سال زندان محکوم شد.

مطالعه بیشتر...

ارتش پاکستان از آغاز ماموریت نظامی ضد گروه موسوم به دولت اسلامی "داعش" در شمال غربی این کشور در نزدیکی مرز با افغانستان، خبر داده است.

مطالعه بیشتر...

مدرک‌های به دست آمده نشان می‌دهد که نواز شریف همزمان با اینکه به عنوان نخست وزیر پاکستان ایفای وظیفه می‌کرد، کارمند یک شرکت خصوصی در امارات متحده عربی نیز بود.

مطالعه بیشتر...

به اساس گزارش‌ها امریکا، روسیه و اردن به گونه‌ی مشترک در حاشیه‌ی نشست سران گروه ۲۰ در شهر هامبورگ آلمان به آتش بس در جنوب غرب سوریه توافق کرده‌اند.

مطالعه بیشتر...

از اثر تیراندازی در بیرون یک مسجد در جنوب فرانسه هشت تن زخمی شده‌اند.

مطالعه بیشتر...

قطر فهرستی از پیشنهادهای عربستان سعودی و متحدانش را که به از سرگیری روابط با دوحه مشروط ساخته شده بود، رد کرد.

مطالعه بیشتر...

وزیران دفاع ۳۹ کشور عضو سازمان ناتو در نشستی در بروکسل توافق کردند که به حمایت‌شان از افغانستان ادامه بدهند و سربازان بیشتر به کشور بفرستند. شمار این سربازان هنوز معلوم نیست.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2017