هنر
چهارشنبه, 06 ثور 1396

 

 

هشتمین فلم از مجموعه‌ی "سریع و خشمگین یا Fast & Furious" در نخستین نمایش ریکارد فروش جهانی را شکست.

مطالعه بیشتر...

جلال نورانی، مشاور پیشین وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان و یکی از اساس‌گذاران طنزنویسی معاصر کشور امروز (دوشنبه، هفتم حمل) سن ۶۹ سالگی درگذشت.

مطالعه بیشتر...

هنگامی که نام فرانسه و به ویژه پاریس شنیده می‌شود، تصویر ایجاد شده در ذهن ما از برج ایفل است. این برج که به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود و یکی از عجیبه‌ها و منظره‌های زیبای دنیا است، در میدان شان دو مارس (Champ de Mars) پاریس نزدیک به رود سن قرار گرفته است و در میان بناهای جهان بیشترین بازدید کننده را دارد.

مطالعه بیشتر...

فلم مهتاب، ساخته‌ی بری جنکینز جایزه‌ی بهترین فلم اسکار سال ۲۰۱۷ میلادی را از آن خود کرد. همچنین استون، بازیگر فلم "لا لا لند" برنده‌ی بهترین بازیگر زن و کیسی افلک، بازیگر فلم "منچستر کنار دریا" بهترین بازیگر مرد اسکار سال جاری میلادی شناخته شدند.

مطالعه بیشتر...

اتحادیه‌ی نویسینده‌گان افغانستان روز گذشته که با روز جهانی زبان مادری نیز برابر است، ده شاعر برتر زبان فارسی افغانستان را انتخاب کرد.

مطالعه بیشتر...

ویتالی چورکین هنرپیشه و نماینده‌ی دایمی این کشور در سازمان ملل متحد، روز گذشته "دوشنبه، دوم حوت" به صورت ناگهانی و پس از انتقال به بیمارستان درگذشت.

مطالعه بیشتر...

تصاویر نشان می‌دهد که گل فروشان کابل آمادگی ویژه برای روز عاشقان گرفته اند و هر سال مراجعه جوانان نسبت به سالهای پیش افزایش یافته است.

مطالعه بیشتر...

ماجرای افسانه‌یی دل باختن یک هیولا و دختر زیبا که پیش از این در قالب کارتون‌ها پخش شده است اکنون تا چند هفته دیگر در قالب حرکات زنده‌ی انمیشن‌ به شکل یک فلم زیر نام "دیو و دلبر" یا (Beauty and Beast) برای علاقمندان به بازار می‌اید.

مطالعه بیشتر...

افغانستان از جمله‌ی کشورهایست که شمار زیادی از کودکان زیر سن آن به جای آنکه مشغول بازی‌های کودکانه و آموزش با همزادانشان باشد، غرق در کارهای شاقه هستند تا بتوانند امرار معیشت کنند.

مطالعه بیشتر...

پاریس جکسون، یگانه دختر مایکل جکسون آوازخوان مشهور امریکایی به نشریه‌ی "رولینگ استون" گفته است که او باورمند است که پدرش به قتل رسیده است.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2016