هنر
شنبه, 03 سرطان 1396

 

 

سید فخرالدین فهیم از پایه گذاران و پیشکسوتان معارف افغانستان دیروز "سه شنبه، ۲۳ جوزا" به عمر ۷۰ سالگی در شهر هلسنگی فنلند درگذشت.

مطالعه بیشتر...

راجر مور، هنر پیشه‌ی مشهور سینمای هالیوود که معروف به جیمز باند ۰۰۷ است، در سن ۸۹ سالگی در سویس درگذشت.

مطالعه بیشتر...

ریما لاگو، هنرپیشه‌ی نامدار سینمای هند (بالیوود) که با ظاهر شدن در نقش "مادر مهربان" در فلم‌های هندی به شهرت و محبوبیت رسیده بود، چهارشنبه (۷۶ ثور) در ۵۹ سالگی درگذشت.

مطالعه بیشتر...

براتلی، نخستین فلم عباس علیزاده یا همان بروسلی افغانی است که دیروز (جمعه، ۲۲ ثور) در شهر باکوی آذربایجان گشایش یافت.

مطالعه بیشتر...

شماری از عضوهای جامعه‌ی ادبی و هنری افغانستان به هدف بزرگداشت از کارنامه‌های ادبی اسدالله عفیف باختری نویسنده‌، روزنامه نگار و شاعر معاصر کشور دیروز (شنبه، ۱۶ ثور)  در دانشگاه کابل گردهم آمدند.

مطالعه بیشتر...

استاد اسدالله عفیف باختری، شاعر، نویسنده و روزنامه‌نگار ‌معاصر کشور جمعه شب در گذشت.

مطالعه بیشتر...

وینود کنا، هنر پیشه‌ی مشهور و کهنه کار سینمای هند (بالیوود) امروز (پنجشنبه، هفتم ثور) به سن ۷۰ سالگی در یک شفاخانه در شهر ممبی این کشور درگذشت.

مطالعه بیشتر...

هشتمین فلم از مجموعه‌ی "سریع و خشمگین یا Fast & Furious" در نخستین نمایش ریکارد فروش جهانی را شکست.

مطالعه بیشتر...

جلال نورانی، مشاور پیشین وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان و یکی از اساس‌گذاران طنزنویسی معاصر کشور امروز (دوشنبه، هفتم حمل) سن ۶۹ سالگی درگذشت.

مطالعه بیشتر...

هنگامی که نام فرانسه و به ویژه پاریس شنیده می‌شود، تصویر ایجاد شده در ذهن ما از برج ایفل است. این برج که به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود و یکی از عجیبه‌ها و منظره‌های زیبای دنیا است، در میدان شان دو مارس (Champ de Mars) پاریس نزدیک به رود سن قرار گرفته است و در میان بناهای جهان بیشترین بازدید کننده را دارد.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2017