افغانستان
پنج شنبه, 01 سرطان 1396

 

 

رییس جمهورغنی که امروز در یک مناظره شهروندان و ارگ سخن می‌زد، تاکید کرد که در گذشته هیچ گاهی دولت قوی شکل نگرفته و به او دولت با مشکلات زیاد و بودیجه ناکافی بجا مانده است.

مطالعه بیشتر...

کمیسیون مستقل انتخابات، زمان برگزاری انتخابات پارلمانی و شورهای ولسوالی ها را شانزدهم سرطان سال آینده اعلام کرد.

مطالعه بیشتر...

دانشگاه امریکایی در افغانستان در خبرنامه‌یی پس از پخش نوار دو آموزگار ربوده شده این دانشگاه از سوی طالبان، خواهان رهایی هرچه زودتر آنان شده است.

مطالعه بیشتر...

مقام های محلی از لشکرکاه خبر داده اند که در انفجار در نزدیک شعبه‌ی کابل بانک نو در شهر لشکرگاه ولایت هلمند، شمار تلفات به بیش از سی کشته و بیش از پنجاه زخمی رسیده است.

مطالعه بیشتر...

مشاوران امنیت ملی افغانستان و امریکا در یک گفت‌وگوی ویدیویی روی وضعیت امنیتی و سیاسی افغانستان و منطقه صحبت کردند و به یک سلسله توافق‌ها دست یافته‌اند.

مطالعه بیشتر...

وزارت دفاع امریکا در یک گزارش تازه به کنگره این کشور از طرح تازه‌ی افغانستان برای شکست بن بست جنگ در کشور خبرداده است.

مطالعه بیشتر...

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در خبرنامه نگاشته که فردا پنجشنبه زمان برگزاری انتخابات سال آینده مجلس نماینده گان را اعلام می‌کند.

مطالعه بیشتر...

مسوولان در ولایت فاریاب گفته‌اند که گروه داعش و گروه طالبان ولسوالی درزاب ولایت جوزجان را در محاصره دارند.

مطالعه بیشتر...

ارتش پاکستان از آغاز حصارکشی در امتداد خط دیورند میان این کشور و افغانستان به هدف بهبود امنیت، خبر داده است. پیش از این حکومت افغانستان با این طرح مخالفت کرده و گفته بود که "به انجام نمی‌رسد".

مطالعه بیشتر...

اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان افزون بر ابراز تاثر به خاطر کشته و زخمی شدن معترضان کابل در جریان برچیدن خیمه‌ی آنان، به مسوولان هدایت داده است که این موضوع را بررسی و عاملان آن را مطابق قانون کشور مجازات کنند.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2017