افغانستان
دوشنبه, 07 حمل 1396

 

 

در واکنش به نصب سیم خاردار در امتداد مرز افغانستان – پاکستان، مقام‌های افغان گفته‌اند که این اقدام در مبارزه با هراس‌افگنی هیچ تاثیری ندارد.

مطالعه بیشتر...

عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در نشست امروز (دوشنبه، هفتم حمل) شورای وزیران گفت که حکومت در سال ۱۳۹۵ دستاوردهای مهمی داشت.

مطالعه بیشتر...

عبدالله حبیبی وزیر دفاع ملی، تاج محمد جاهد وزیر امور داخله و معصوم استانکزی رییس عمومی امنیت ملی افغانستان توانستند دوباره از مجلس نمایندگان رای اعتماد بگیرند و در مقام‌شان باقی بمانند.

مطالعه بیشتر...

اشرف غنی رییس جمهور افغانستان، طی یک حکم، نرگس نهان را به عنوان وزیر معادن و پطرولیم معرفی کرد.

مطالعه بیشتر...

وزیر دفاع ملی، وزیر امور داخله و رییس عمومی امنیت ملی افغانستان امروز در جلسه‌ی استجوابیه در مجلس سنا گفتند که وضعیت امنیتی امسال بدتر خواهد شد.

مطالعه بیشتر...

حکومت افغانستان خبر داده است که قرارداد استخراج سمنت ولایت هرات تا دو ماه دیگر با بخش خصوصی کشور چک امضا می‌شود.

مطالعه بیشتر...

جان نیکلسون فرمانده‌ عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان به تازگی گفته است که برای شکست بن بست جنگ در افغانستان، امریکا و اروپا باید پنچ هزار سرباز دیگر به افغانستان بفرستد.

مطالعه بیشتر...

د امریکا په اوهایو ایالت کې د وسله والو د برید په پایله کې یو کس وژل شوی او څوارلس نور ټپيان شوي دي.

مطالعه بیشتر...

رییس جمهور غنی در یک هفته اخیر برای باردوم با شماری از نمایندگان مجلس در ارگ دیدار کرده و گفته است که صلاحیت های قوه‌های سه‌گانه را با درنظرداشت وضاحت قانونی، لازم و ملزوم یک‌دیگر می‌داند.

مطالعه بیشتر...

وزارت دفاع امریکا اعلام کرده است که نظامیان این کشور قاری یاسین، یکی از اعضای ارشد گروه القاعده را در ولایت پکتیکا کشته اند.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2016